Komisija publicē pirmos secinājumus Drukāt E-pasts
Piektdiena, 06 marts 2015

Zolitūdes traģēdijas parlamentārā izmeklēšanas komisija gatavo starpziņojumu, kurā apkopos parlamentārās izmeklēšanas gaitā gūtās atziņas, kas skar būvniecības jomas normatīvo regulējumu un būvuzraudzību. Starpziņojumu plānots publiskot Saeimas pavasara sesijas noslēgumā.

Lai informētu sabiedrību par komisijas darbu, komisija nodrošina iespēju sēdes vērot tiešraidē. Papildus tam pirmo reizi parlamentāro izmeklēšanu vēsturē ir izveidota komisijas mājaslapa, kurā apkopoti jau pirmie secinājumi.

 

 

Izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis atzīst, ka „man ļoti gribētos noticēt, ka valsts ir mācījusies no šīs asiņainās traģēdijas, bet ar skumjām ir jāsecina, ka arī pēc traģēdijas uzlabotais  normatīvais regulējums būvniecības jomā nevis novērš riskus cilvēku drošībai un dzīvībai, bet tieši pretēji - rada pārliecību, ka Zolitūdei līdzīgas traģēdijas var atkārtoties. Valsts līmenī joprojām nav atrisināts jautājums par būvizstrādājumu kvalitātes kontroli, un arī pati būvniecības kontrole valstī ir vairāk deklaratīva un formāla. Tajā pašā laikā ir vērojami arī uzlabojumi un esmu pārliecināts, ka Ekonomikas ministrija un Saeima šo situāciju spēs labot!

 

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas mājaslapā šobrīd ir apkopoti pirmie septiņi secinājumi, ar kuriem ikviens var iepazīties šeit.

 

Zolitūdes traģēdijas parlamentārā izmeklēšanas komisija darbojas jau četrus mēnešus, un to laikā ir notikušas 11 sēdes. Komisija savā darbā ir piesaistījusi 18 pastāvīgos ekspertus no 13 organizācijām un sēžu laikā ir aptaujājusi 45 amatpersonas un ekspertus. Saskaņā ar Saeimas lēmumu, parlamentārā izmeklēšana noslēdzas 2015.gada 11.novembrī ar galaziņojumu.

 

Personu datu apstrāde